MLS’in genç yeteneği milli takımını değiştirdi

Milli takım değiştiren futbolcular kervanına bir yenisi daha eklendi.

FIFA yaptığı açıklamada, ABD formasıyla bir maça çıkan Julian Araujo’nun Meksika formasını giyebileceğini açıkladı. 20 yaşındaki sağ bek, geçtiğimiz aralık ayında ABD formasıyla El Salvador karşısında sahaya çıkmıştı.

California’da doğan Araujo, aile bağları nedeniyle hem ABD hem de Meksika vatandaşı. Alt yaş milli takımlarında da ABD forması giyen LA Galaxyli futbolcu, mart ayında Tokyo 2020 elemelerinden Meksika’ya karşı ABD 23 yaş altı takımının formasını da giymişti. Karşılaşmayı 1-0 kazanan Meksika, Tokyo 2020’ye katılmaya hak kazanmıştı.

Mart ayından bu yana geçen sürede ABD forması giymeyen Julian Araujo, FIFA kuralları çerçevesinde oynayacağı milli takımı değiştirme hakkına sahip. Kural, bir futbolcuya bir milli takımda dört kez forma giyene kadar başka bir milli takımı tercih etme hakkını tanıyor.

Bu ay içerisinde Meksika, FIFA 2022 Dünya Kupası eleme grubunda Kanada, Honduras ve El Salvador ile karşılaşacak. 12 Kasım’da da Cincinnati’de ABD ile karşı karşıya gelecek Melsika’da Julian Araujo’nun bu dört karşılaşmanın da kadrosunda yer alması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar