MLS’in en yüksek maaşlı ismi Shaqiri

MLS Oyuncular Birliği’nin (MLSPA) yayınladığı maaş verilerine göre MLS’in en yüksek maaşlı futbolcusu geçen şubat ayında Lyon’dan Chicago Fire’a transfer olan Xherdan Shaqiri. İsviçreli oyuncu 8 milyon 150 bin dolarlık garanti sözleşmesiyle MLS’in en fazla kazanan ismi olarak açıklandı.

15 Nisan 2022 verilerine göre, Shaqiri’nin ardından Los Angeles Galaxy forması giyen Javier “Chicharito” Hernandez en yüksek maaşlı ikinci futbolcu. Meksikalı oyuncunun sözleşmesi yıllık 6 milyon dolar değerinde. MLS’de en fazla kazanan futbolcular sıralamasında üçüncü sırada Inter Miamili Gonzalo Higuain yer alıyor. Eski Juventuslu futbolcunun yıllık maaş 5 milyon 600 bin dolar.

MLS takımları içerisinde en yüksek maaş ödeyenler arasında ilk sırada Atlanta United bulunuyor. 21 milyon dolar garanti sözleşmesi bulunan Atlanta United’ı 20 milyon 130 bin dolarla Los Angeles Galaxy ve 18 milyon 880 bin dolarla da Inter Miami takip ediyor. CONCACAF Şampiyonlar Ligi şampiyonu Seattle Sounders’ın kadrosundaki oyuncuların maaş toplamı 16 milyon 980 bin dolar. Maaş toplamı en yüksek altıncı organizasyon olan Washington eyaleti temsilcisinin yanı sıra geçen sezonunun şampiyonu New York City FC de 15 milyon 540 bin dolarlık maaş bütçesiyle yedinci sırada yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar