Milan’ın satışında yeni süreç

Geçen ayın son haftasında Milan’ın azınlık hissedarlarından Blue Skye Financial Partners’ın, kulübün New York merkezli özel yatırım şirketi RedBird Capital Partners’a satışını engellemeye çalıştığı haberleri İtalyan spor basını ve Avrupa’nın önde gelen ekonomi portallarında yer aldı.

Blue Skye Financial Partners’ın girişimi dün yeni bir boyut kazandı. ABD Bölge Yargıcı Katherine Polk Failla, yüzde 4,3 hisseye sahip olan Blue Skye Financial Partners’a Lüksemburg mahkemesinde kullanılmak üzere sınırlı sayıda belge elde etmesi için yetki verdi.

Lüksemburg merkezli şirket, Milan’ın 2018 yılından bu yana çoğunluk hissedarı olan Elliot Management’ın, kulübün RedBird Capital’e olası satışı hakkında kapalı kapılar ardında görüşmeler yaptığını iddia ediyor. Şirket bu sürecin azınlık haklarının ihlali olduğunu ileri sürerek, Elliot Management’ın kötü niyetli veya hilekarlıkla çalıştığını kanıtlamayı amaçlıyor.

Yaşanan gelişmeler karşısında Elliot Management, potansiyel incelemeye karşın istekli bir şekilde işbirliği yapacağına ve Blue Skye Financial Partners’ın anlamsız ve can sıkıcı iddialarını çürütmek için borçlu olduğu her şeyi sağlayacağına söz verdi.

Önceki İçerikCavani LaLiga’ya doğru
Sonraki İçerikSanches ayrılıyor

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar