Messi için özel görüşme

Barcelona ile olan sözleşmesi dün sona eren Lionel Messi ile yapılması planlanan yeni kontrat için Joan Laporta, La Liga başkanı Tebas ile Madrid ile görüşecek.

Diario SPORT’ta yer alan haberde Barcelona’nın Messi ile yapılacak iki senelik kontrattaki maaş ödemelerini beş yıla yaymayı kabul etmeyen lig başkanı Javier Tebas’ın finansal koşulları hiçbir kulüp adına esnetmeye sıcak olmadığı yer aldı.

Lig başkanı Javier Tebas, pazartesi günü yapılan toplantıda Barcelona’nın maaş sınırlarını aştığını belirtirken kulübün maaşları indirememesi halinde önümüzdeki sezon Messi için lisans çıkarılamama olasılığını Katalan kulübüne hatırlattı. Pandemi öncesi ligin en fazla maaş ödeyen takımı olan Barcelona, 2019-20 sezonu için toplam 671 milyon Euro limite sahipti. Geçen sezon bu limit lig tarafından 382 milyon euroya düşürülürken önümüzdeki sezon için bir kez daha gerçekleşecek düşüş ile 347 milyon Euro’ya inecek.

Eric Garcia, Sergio Agüero, Memphis ve Emerson’un transferleriyle maaş kalemi giderek artan Barcelona, Umtiti, Coutinho gibi yüksek maaşlar alan isimlerin yanı sıra Braithwaite, Junior Firpo, Neto, Pjanic ile de yolları ayrılarak maaş boşluğu yaratmak istiyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar