Meksika’da sular durulmuyor…

Meksika’da milli takımlar düzeyinde sorunlar sona ermiyor. CONCACAF Uluslar Ligi’nin üçüncü sırada tamamlanmasının ardından şubat ayında göreve getirilen teknik direktör Diego Cocca’nın görevine son verildi.

Meksika Milli Takımı’nın başında yedi maça çıkan Cocca, üçer galibiyet ve beraberliğe, bir de mağlubiyete imza atmıştı. Meksika Futbol Federasyonu, geçtiğimiz hafta Uluslar Ligi’nde Amerika Birleşik Devletleri karşısında alınan 3-0’lık mağlubiyetle hafta sonu oynanan ve 1-0 kazanılan Panama maçının ardından Cocca’yla yolların ayrıldığını açıkladı.

Meksika Futbol Federasyonu Başkanı Juan Carlos Rodriguez konuyla ilgili olarak, “Geçen hafta birçok eksiklik tespit ettim… Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı bir maç kaybedilebilir. Futbolda bu risk her zaman vardır. İki takımdan biri galip gelir. Kabul edilemeyecek olan ise bunun gerçekleşme biçimiydi… Bu aşama, karar alma sürecindeki düzensizlik, atamalardaki süreç, titizlik ve şeffaflık eksikliği ve uzun yıllardır sürüklendiğimiz kötü alışkanlıklardaki mükemmel fırtına nedeniyle kusurlu olmuştur…. Yapılacak en doğal şey Gold Cup’ın bitmesini beklemek olurdu. Ancak bugün kaybedecek zamanımız yok. Bu nedenle Diego Martin Cocca ve teknik ekibinin sözleşmesini feshetme kararı aldığımı bildiririm” açıklamasını yaptı.

Diego Cocca’ysa elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi. Meksika Milli Takım teknik direktörlüğüne geçici olarak Jaime Lozano getirildi. 2018 ile 2021 yılları arasında Meksika 23 yaş altı milli takımının başında bulunan 44 yaşındaki teknik adam, son olarak geçen sezon Necaxa’yı çalıştırmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar