Meksika futbolu sil baştan

A milli kadın takımı ve 20 yaş altı erkek milli takımının son dönemde aldığı sonuçların hayal kırıklığı yaratmasının ardından Meksika Futbol Federasyonu, sportif direktör Gerardo Torredo, milli takımlar sportif direktörü Ignacio Hierro ve 20 yaş altı erkek milli takım teknik direktörü Luis Perez’i görevden aldı. A milli kadın takım teknik direktörü Monica Vergara’nın durumuysa Futbol Federasyonu’nun yeniden yapılandırılması ve yeni yönetimin göreve gelmesinin ardından değerlendirilecek.

Federasyon Başkanı Yon de Luisa konuyla ilgili olarak, “Geçtiğimiz haftalarda U20 erkek ve A milli kadın takımları tarafından alınan, Meksika futbolu ve taraftarlarımız için ağır bir darbe anlamına gelen sonuçlar bizi harekete geçmeye zorladı” açıklamasını yaptı. De Luisa, yeni görevlendirmelerin önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulacağını da belirtti.

20 yaş altı erkek milli takımı, geçen ay CONCACAF 20 Yaş Altı Şampiyonası’na çeyrek finalde veda ederek gelecek sene düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Kupası ve 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkını kaybetti.

Monica Vergara yönetimindeki A milli kadın takımı ev sahibi olduğu CONCACAF Kadınlar Şampiyonası’nda ABD, Jamaika ve Haiti ile birlikte mücadele ettiği A Grubu’ndaki tüm maçları kaybederek son sırada yer aldı. Meksika, üst üste ikinci kez Kadınlar Dünya Kupası’nda yer almayacak olmasının yanı sıra Paris 2024’te de mücadele edemeyecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar