Mane “17” numarayı giyecek

32 milyon avro ve ek ödemeler karşılığında Liverpool’dan Bayern Münih’e transfer olan Sadio Mane’nin Bavyera temsilcisinde giyeceği forma numarası belirlendi.

Senegalli futbolcu, geçen sezon sadece iki kez forma giymesinin ardından ara transfer döneminde Venezia’ya transfer olan Michael Cuisance’nin giydiği 17 numaranın yeni sahibi oldu.

Cuisance’dan önce 17 numaralı formayı Jerome Boateng ve Mark van Bommel gibi oyununun savunma tarafında görev üstlenen isimler giymişti. 1995-96 sezonuna kadar geri gidildiğinde ise orta sahada görev yapan Thorsten Fink ve kanat oyuncusu Christian Ziege, 17 numaranın geçmiş sahipleriydi.

Sadio Mane ile birlikte yaklaşık 26 yıldır ilk kez bir hücum oyuncusu 17 numaralı formayı giymiş olacak. 30 yaşındaki futbolcu forma numarasıyla ilgi olarak, “Bayern’de boşta olan forma numaralarından 17’yi seçtim. Bu forma numarasıyla takımımla birçok başarıyı kutlamayı hedefliyorum. Şimdi yeni takım arkadaşlarımla çok yakında sezon hazırlıklarına başlamayı dört gözle bekliyorum” açıklamasını yaptı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar