Magath ilk üçte

Küme düşme potasında yer alan Hertha Berlin hafta başında Tayfun Korkut’un görevine son vererek Felix Magath’ı takımın başına getirmişti.

Tecrübeli teknik adam 10 yılı aşkın süre sonra Bundesliga’ya geri dönüş yaparken Avrupa’daki en yaşlı ikinci teknik adam olmayı da başardı. Sezon ortasında Watford’ın başına geçen 74 yaşındaki Roy Hodgson, aktif görev alan teknik adamlar arasında en yaşlısı olarak ilk sırada yer alıyor. 23 Haziran doğumlu Felix Magath ile birlikte 68 yaşında olmasına karşın teknik direktörlük yapan iki isim daha bulunuyor. 16 Eylül doğumlu Real Betis teknik direktörü Manuel Pellegrini ile 5 Kasım doğumlu Empoli teknik direktörü Aurelio Andreazzolo, 68 yaşında görev yapan teknik adamlar arasında yer alıyor.

Bundesliga tarihindeki en yaşlı teknik direktör ise Fred Schulz. 1903 yılında doğan ve 1990 senesinde hayatını kaybeden Schulz, 74 yıl yaşındayken Werder Bremen’in başına geçmişti. 2 Ocak 1978’de sezon sonuna kadar yeşil beyazlıların teknik direktörü olan Fred Schulz, görevden ayrıldığı 29 Nisan 1978’de 74 yaş 184 günlüktü.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar