Madrid-Manchester hattı!

Yakın tarihte birçok transfer hareketinin baş rollerini paylaşan Manchester United ile Real Madrid bu yaz yeniden bir transfer meselesinde rolleri paylaşıyorlar. The Sun’ın haberine göre Manchester United, Real Madrid’in Fransız savunma oyuncusu Raphael Varane için 68 milyon pound’luk bir anlaşmaya vardı. Aynı habere göre United, Varane ile birlikte 18 milyon pound’a mal olan Kevin Trippier ve 73 milyon pound’a mal olan Jadon Sancho transferlerini de kısa sürede açıklayacak.

Manu ile Madrid ekibi arasında son yaşanan etkileşim 2015 yazında gelmişti. Öyle ki Manu, 75 milyon avro karşılığında Angel Di Maria’yı kadrosuna katarken Real Madrid, üç milyon avroluk kiralama ücretiyle Chicharito’yu almıştı. 2010 yazında ise o dönemin bonservis bedel rekoru kırılmış ve Cristiano Ronaldo, 94 milyon avro karşılığında Los Galaticos’un yolunu tutmuştu.

2008 yazında Gabriel Heinze ve bir yaz önce de Ruud van Nistelrooy, 10 milyon avronun üzerinde bir bedelle yine Real Madrid’e imza atmışlardı.

Takvim yapraklarını biraz daha geriye sardığımızda 2004 yazında David Beckham’ın 38 milyon avro karşılığında Madrid’e gittiğini görüyoruz. Yani Real Madrid; dönemlerinin fenomenleri olan Beckham, van Nistelrooy ve Ronaldo için 150 milyon avronun altında bir meblağ öderken Manu, Di Maria için 75 milyon avro vermişti. Bu yaz ise Varane için 68 milyon pound yani 80 milyon avro gözden çıkarıldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar