Lotka’dan istenmeyen rekor

Hertha Berlin hafta sonu Berlin derbisinde Union’a 4-1 yenilirken, küme düşme hattından da kurtulamadı.

Sondan ikinci sırada yer alan mavi beyazlılarda sahasında dört gol yerken file bekçisi Marcel Lotka, filelerinde gördüğü gollere rağmen yaptığı kurtarışlarla dikkat çekti.

Sezona beşinci kaleci olarak başlayan Lotka, Covid-19 vakaları ve yaşanan sakatlıklar nedeniyle bu sezon beş kez forma giyme şansı buldu. Bu karşın Leh kalecinin oynadığı beş maçta da Hertha Berlin mağlup oldu. 20 yaşındaki kaleci bu istatistikle birlikte oynadığı maçlarda üst üste sahadan en fazla yenik ayrılan futbolcular sıralamasına dahil oldu.

Bundesliga’da bu kategoride lider olan isim Peter Kursinski. 1974 ile 1978 yılları arasında Bochum forması giyen Kursinski, dört yılda oynadığı 10 maçta da takımının sahadan mağlup ayrılmasına engel olamadı. Hamburglu Ola John 2013-14, Greuther Fürthlü Marius Funk ve Abdourahmane Barry de bu sezon forma giydikleri üst üste sekiz maçta sahadan mağlup ayrıldılar.
Marco Kostmann ve Erwin Bruske de üst üste yedi maçta sahadan yenik ayrılarak Marcel Lotka’nın önünde yer almayı başardılar.

Hertha Berlin’in Lotka’nın forma giydiği maçlarda daha fazla mağlubiyet alıp almayacağını önümüzdeki haftalar gösterecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar