Leeds United’ın satışı onaylandı

Geçen sezon Premier Lig’den Championship’e düşen Leeds United’ın 49ers Enterprises’a satışı İngiltere Futbol Ligi (EFL) tarafından onaylandı.

Geçtiğimiz ay, 2017’den bu yana Leeds United’ın ana hissedarı olan Andrea Radrizzani, Yorkshire kulübünün Premier Lig’den düşmesinin ardından çoğunluk hissesini ABD’li şirkete 170 milyon sterline satmayı kabul etmişti. Satış öncesi 49ers Enterprises İngiliz kulübünün yüzde 44 hissesine sahipti. Leeds United’ın Premier Lig’den kalması halinde değerinin 550 milyon sterlin civarında olacağı tahmin ediliyordu.

Yapılan anlaşma ve alınan karar doğrultusunda 2018’den bu yana Leeds United’ın azınlık hissedarı olan 49ers Enterprises’a kulübün mülkiyeti hemen geçecek. Kulübün yeni sahibinin önceliğinin Leeds United’ın Premier Lig’e yeniden yükselmesi için gereken koşulları oluşturmak olacağı biliniyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde aralarında Michael Phelps, Russell Westbrook, Jordan Speith, T. J. McConnell gibi ünlü isimlerin de yer aldığı bir grup sporcu, Big League Advantage şirketi aracılığıyla Leeds United’ın azınlık hissedarı olmuştu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar