Laporta Pique’yi reddetti

Barcelona içerisinde bulunduğu ekonomik sorunları farklı çözüm yollarıyla aşmaya çalışıyor. Başkan Joan Laporta, yaz transfer döneminde yapılan 150 milyon avroluk harcama için kulübün varlıklarının bir kısmını satmıştı.

Geçen ay Barca Studios’un 24,5’ini Socios’a satan Barcelona, ardından yüzde 24,5’lik bir hisseyi daha satışa çıkarmıştı. Hisseler dünyanın önde gelen spor prodüksiyon şirketlerinden Mediapro’nun kurucu ortağı Jaume Roures tarafından yönetilen Orpheus Media’ya satılmıştı.

Mundo Deportivo, Catalunya Radyosu’na dayanarak verdiği haberde, Barca Studious’un yüzde 25’lik hissesinin satın almak için teklif veren şirketler arasında Gerard Pique’nin sahibi olduğu medya kuruluşu Kosmos Holding’in de olduğunu yazdı. Joan Laporta, Kosmos Holding’in yaptığı bu teklifi halihazırda Barcelona’da forma giyen bir futbolcunun bu hakları satın almasının etik kuralları ihlal edeceğinden dolayı reddetti.

Yaşanan bu olayın Joan Laporta ile Pique arasındaki maaş görüşmeleri de yansıdığı, tecrübeli futbolcunun maaşında indirim yapma fikrinden uzaklaştığı iddia ediliyor. 35 yaşındaki tecrübeli defans oyuncusu bu sezon henüz forma şansı bulamadı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar