Katar yolunda finalistler belli oluyor

Katar’da düzenlenecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası’na Avrupa kıtasından katılacak son dört takımı belirleyecek olan playofflarda yarı final maçları bu akşam oynanıyor.

Milli takımımız, Portekiz karşısında final çıkmak için mücadele edecek. Porto’daki Dragao Stadyumu’nda oynanacak karşılaşmanın galibi, İtalya-Kuzey Makedonya maçının kazananıyla ev sahibi avantajına sahip olarak salı akşamı karşılaşacak. Palermo’daki İtalya-Kuzey Makedonya karşılaşmasında iki yıl sonra ilk kez Çizme’de bir futbol maçı yüzde 100 dolu tribünler önünde oynanacak.

Bu akşamın bir diğer karşılaşmasında Galler ile Avusturya, Cardiff City’de karşılaşacak. Bu eşleşmenin galibi Haziran ayını beklemek durumunda kalacak. İskoçya ile Ukrayna arasındaki diğer yarı final mücadelesi Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle ertelenmişti.

İsveç ile Çekya de bu akşam yarı finalde karşı karşıya gelecek. Stockholm’un kuzeyinde yer alan Solna’da oynanacak maçın galibi salı akşamı Polonya ile mücadele edecek. FIFA ve UEFA’nın Rus takımlarını organizasyonlardan ihraç etmesinin ardından yarı finalde Rusya ile karşılaşacak olan Polonya doğrudan finale yükselmişti. İsveç-Çekya maçının galibi ile Polonya, Varşova’da karşılaşacak.

Bu akşam oynanacak bütün karşılaşmaların başlama saatiyse 22:45.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar