Juventus’tan çeyrek milyarlık zarar

Muhasebe uygulamaları nedeniyle yeniden soruşturma açılmaya çalışılan Juventus’a bir kötü haber de hissedarlarından geldi. Torino kulübünün 30 Haziran 2022’de sona eren mali yıldaki 239 milyon 500 bin avroluk zararı gösteren mali tablolar onaylandı.

Kulüp elde edilen rekor zararı, pandemiye ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nden erken elenmeye bağladı. Juventus, 28 Kasım’da yönetim kurulunun tamamının oyuncu transferleriyle ilgili finansal tablolarındaki usulsüzlükler nedeniyle istifa edeceğini duyurmuştu.
Siyah beyazlıların hisseleri bir yılda yaklaşık yüzde 7 oranında düştü. Ancak yönetim kurulunun istifasını açıklamasından bu yana hisselerin değeri yüzde 25,4 arttı.

İtalyan savcılar, Juventus’un yanı sıra diğer kulüplerin de muhasebe uygulamaları hakkında yeniden soruşturma açmayı planlıyor. İstifa eden Juventus başkanı Andrea Agnelli de dahil olmak üzere soruşturma altındaki 11 kulüp ve 59 kişi mahkemenin aldığı kararla temize çıkmıştı. Savcılar bu kararın ardından, aralarında Juventus ve 52 kişinin de bulunduğu dokuz kulüp hakkında gözden geçirilmiş suçlamalarda bulunmak için çalışıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar