Juventus’ta Dybala bilmecesi

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan ve son günlerde adı Inter ile anılmaya başlayan Paulo Dybala’nın Juventus’taki geleceğine ilişkin belirsizlik sürüyor.

Arjantinli futbolcu ile ekim ayında yeni bir sözleşme için anlaşmaya varan Juventus, buna karşın varılan anlaşmayı resmiyete dökmedi. 28 yaşındaki futbolcuyla senelik 8 milyon avro maaş ve 2 milyon avro prim şartlarıyla anlaşan Torino ekibinin Dybala’nın yaşadığı sakatlıklar nedeniyle süreci uzattığı ifade ediliyor. Sık sık sakatlanan Arjantinli futbolcu, geçen sezon sakatlıklar nedeniyle dört ay sahalardan uzak kalmıştı.

Sözleşmesinin sona ermesine dört aydan az bir süre kala Dybala’nın bir kulüple ön sözleşme yapma hakkı bulunuyor. Inter CEO’su Beppe Marotta’nın oyuncuyla ilk görüşmeler konusunda bağlantıya geçtiği ifade ediliyor.

Paulo Dybala’nın menajeri Jorge Antun, bu hafta içerisinde Juventus yönetimiyle görüşecek. Siyah beyazlılar ekim ayında uzlaşmaya vardıkları anlaşmadaki süreyi bir yıl azaltmak istiyor. Torino ekibi ayrıca Dybala’ya verilecek sabit ücreti düşürürken, performansa dayalı ödemeleri arttırarak ücret yapısını değiştirmeyi amaçlıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar