Juve küme düşme tehlikesinde!

İtalya futbolunda geçtiğimiz aylardan bu yana süren transfer soruşturmalarında ismi öne çıkmaya başlayan Juventus için kısa vadede tehlike çanları çalmak üzere…

Torino savcılığı tarafından “sahte muhasebe kayıtları” ve “fahiş transfer fiyatları” iddialarıyla yürütülen soruşturmada en son sorgulanan isim Juventus’un CEO’su Maurizio Arrivabene oldu. Göreve henüz Haziran ayında gelen Arrivabene’nin sürecin direkt içinde yer alan bir sanıktan ziyade bilgisine başvurulmak üzere sorgulandığı öğrenildi.

La Gazzetta dello Sport gazetesine göre sekreter Paolo Morganti, U23 teknik direktörü Giovanni Manna ve kulüp avukatlarından Cesare Gabasio, bilgisine başvurulacak diğer isimler arasındayken gazete, kulüp başkanı Andrea Agnelli, eski sportif direktör Fabio Paratici ve başkan yardımcısı Pavel Nedved’in de en kısa süre içinde ifadeye çağrılacağını ekledi.

İtalya Olimpiyat Komitesi’ne bağlı CODACONS (tüketici haklarının korunmasına yönelik çalışan kurum) başkanı Marco Donzelli’ye göre, sürecin sonunda Juventus suçlu bulunursa küme düşürülme ve kulübün en son kazandığı şampiyonluğun geriye alınması ihtimali oldukça yüksek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar