Jovetic’in ilk yarılarda oyundan alınma geleneği

Bundesliga’da alt sıralardan kurtulmak için çaba gösteren Hertha Berlin’de Stevan Jovetic’e ilişkin ilginç bir istatistik dikkat çekiyor. Başkent ekibinin forveti Stevan Jovetic, çok da uzun olmayan 26 maçlık Bundesliga kariyerinde 11’de başladığı maçlardan dördünde ilk 32 dakika içerisinde oyundan alındı.

Karadağlı futbolcu hafta sonu oynanan ve 1-0 kaybedilen Werder Bremen karşılaşmasının 32’nci dakikasında yerini Jean-Paul Boetius’a bıraktı. Stevan Jovetic, geçen sezon Bayern Münih’e 5-0 kaybedilen karşılaşmanın 20’nci dakikasında oyundan alınmıştı. Yine geçen sezon oynanan ve deplasmanda 4-0 kaybedilen Mainz maçında 31 dakika sahada kalan Jovetic, Union ile oynanan ve 4-1 kaybedilen Berlin derbisinde de 21 dakika oyunda kaldıktan sonra değiştirilmişti.

26 maçta dört kez ilk 32 dakikada oyundan alınan Jovetic’in bu kategoride rekoru kırabilmesi için altı kez daha ilk 32 dakikada saha dışına alınması gerekiyor. Bundesliga’nın en önemli golcülerinden Ulf Kirsten, kariyerinde dokuz kez ilk 32 dakikada oyun dışı kalmıştı. Kirsten, bu istatistikle Bundesliga rekorunu elinde bulunduruyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar