İtalya’da 62 transfer incelemede!

İtalya liglerini mali yönden denetleyen kurum olan Covisoc, 2019’dan bu yana şüpheli gördüğü 62 transfer konusunda inceleme başlattığını açıkladı. Soruşturmaya konu olan transferlerin 42’si Juventus’a ait.

Listede yer alan transferlerde Juventus adına en dikkat çekenler, Barcelona ile yapılan Arthur – Miralem Pjanic takası; Manchester City ile gerçekleşen Joao Cancelo ile Danilo transferleri. Bu iki transferin yanı sıra Juventus’un geçen sezon Marsilya’dan 8 milyon Euro’ya alıp U23 takımına gönderdiği Marley Ake ve Marsilya’nın Juventus’un U23 takımından aynı bedelle kadrosuna kattığı fakat sonrasında bölgesel ligdeki takımı olan Marsilya 2 kadrosuna gönderdiği Franco Tongya transferleri de soruşturmada yer aldı.

Juventus haricinde Napoli’nin geçen sezon 70 milyon Euro bonservis bedeliyle Lille’den kadrosuna kattığı Victor Osimhen ile Lille’in kaleci Orestis Karnezis’in de yer aldığı toplam dört farklı Napoli oyuncusu için ödediği 20 milyon Euro değerindeki transferler de mali soruşturma altında.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar