Hollanda’da limit 12 bin seyirci

Haziran-Temmuz ayları arasında gerçekleşecek olan EURO 2020’nin 12 ev sahibi ülkesinden biri olan Hollanda, başkent Amsterdam’da oynanacak maçlar için seyirci kapasitesini açıkladı.

Hollanda Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Johan Cruijff Arena’da ev sahibi Hollanda’nın oynayacağı maçlar ve 26 Haziran’da son 16 turunda oynanacak maç için 12,000 seyirci sınırı getirildiği duyuruldu. Bu kapasite, Hollanda’nın kademeli olarak kaldırılan tedbirler içerisinde yer alan organizasyonlardan olan 24 Nisan’daki Ajax-AZ Alkmaar maçındaki kapasitenin neredeyse iki katı.

Konuyla ilgili olarak Hollanda Futbol Federasyonu, seyirci kapasitesinin artırılması ihtimaline dair Sağlık, Refah ve Spor Bakanlığı ve Amsterdam belediye yönetimi ile ortaklaşa çalışmalar içerisinde olduklarını belirtirken bu durumun en büyük belirleyici etkeni olarak koronavirüsün Hollanda’daki gidişatı olacağını aktardı. Haziran ayında vaka sayılarının artması dahilinde seyirci kapasitesinin düşürülmesi söz konusu olabilir.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar