“Göründüğü gibi kolay değil”

UEFA Avrupa Konferans Ligi G Grubu’nda gecenin en sürpriz sonucuyla biten maçta Slovenya temsilcisi Mura, Tottenham Hotspur’u 2-1 yenerek gruptaki ilk puanlarını aldı. Tottenham teknik direktörü Antonio Conte’nin maç sonrasında yaptığı basın açıklaması oldukça netti.

52 yaşındaki teknik adam, “Bu performanstan sonra oyuncularınıza ne söylediniz?” sorusuna “Genellikle maçtan sonra onlarla konuşmayı tercih etmem, özellikle performans iyi olmadığında. Çünkü duygusal anlamda yoğunlukları yüksek oluyor.”

Conte, “Kötü bir yenilgiydi ve sahada yaşananlardan ötürü memnun değildim. Üst üste ikinci kez maçı 10 kişi tamamladık. Bu takımın çok genç olduğunu düşünürken aynı zamanda çalışıp gelişmemiz gerek çünkü detaylar nihai sonucu etkiliyor. Dürüst olmam gerekirse üç buçuk hafta sonra durumu anlamaya başladım diyebilirim ve durumun göründüğü kadar basit olmadığını söyleyebilirim. İşler basit değil çünkü Tottenham’ın şu an bulunduğu seviye o kadar yüksekte değil. İngiltere’nin büyük takımları arasında önemli bir fark var” ifadelerini kullandı.

Mura’nın yıllık bütçesi, Tottenham’ın yıldız forveti Harry Kane’nin 6 haftalık maaşına eşdeğer!

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar