Gold Cup, ABD’nin!

Kuzey ve Orta Amerika ülke takımları arasında iki senede bir düzenlenen Gold Cup’ın 2021 sezonunda kupayı ev sahibi Amerika Birleşik Devletleri kazandı.

Turnuva tarihinde en fazla şampiyonluk kazanan ilk iki takımın karşı karşıya geldiği final, Nevada şehrinde oynanırken maçın normal süresi golsüz eşitlikle geçildi. ABD, uzatma devrelerinin ikinci yarısında Miles Robinson’un kafa golüyle yedinci şampiyonluğuna ulaştı. Rakibi Meksika’yı ilk kez düzenlenen CONCACAF Uluslar Ligi finalinde de yenmeyi başaran ABD, aynı yıl içerisinde iki ayrı finalde rakibine üstünlük sağladı. ABD’nin bu şampiyonluğuyla beraber 2018 Dünya Kupası’na katılamayan Katar, Cezayir, İtalya ve ABD, konfederasyonlarının en büyük kupalarını kazanma başarısı gösterdi.

Turnuva sonrası en skorer isim bu seneki turnuvaya misafir takım statüsünden katılan Katar’ın forveti Almoez Ali oldu. Turnuvanın en iyi oyuncusu Meksika’dan Hector Herrera, en iyi genç oyuncu Kanada’dan Tajon Buchanan ve en iyi kaleci Amerika Birleşik Devletleri’nden Matt Turner seçildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar