Glazer ailesi ManU’yu satıyor

Manchester United’ın sahibi Glazer ailesi kulübü satmaya hazır olduklarını açıkladı. Kulüp, dün yeni yatırım veya tam satış da dahil olmak üzere “stratejik alternatifleri araştırdıklarını” açıklayan bir bildiri yayınladı.

Yayınlanan açıklamada, Manchester United’ın yönetim kurulunun kulüp için stratejik alternatifleri keşfetme sürecini başlattığı duyuruldu. “Süreç, kulübü hem sahada hem de ticari olarak fırsatlardan yararlanmak için konumlandırma nihai hedefi ile kulübün gelecekteki büyümesini geliştirmek için tasarlandı. Bu sürecin bir parçası olarak yönetim kurulu, kulübe yeni yatırım, satış veya şirketi ilgilendiren diğer işlemler dahil olmak üzere tüm stratejik alternatifleri değerlendirecektir. Bu, stadyum ve altyapının yeniden geliştirilmesi ve kulübün ticari operasyonlarının küresel ölçekte genişletilmesi de dahil olmak üzere kulübü güçlendirmeye yönelik çeşitli girişimlerin bir değerlendirmesini içerecektir; akademi ekipleri ve taraftarlara ve diğer paydaşlara fayda sağlamak” açıklamasıyla alınan kararın ayrıntıları da paylaşıldı.

2005 yılında 790 milyon sterline Manchester United’ı satın alan Glazer ailesi, kulübe büyük miktarda borç yükledikleri için eleştiriliyordu. Kulübün satış sürecinin sona ermesinin ardından Chelsea için de teklif veren İngiliz milyarder Jim Ratcliffe, ekim ayında United’ı satın almakla ilgileneceğini söyledi. Ratcliffe buna karşın, Glazer ailesinin kulübü satmak istemediği konusunda ısrar etti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar