Gitti gidiyor!

Geçen hafta gerçekleşen satışla Newcastle United’ın yeni sahipleri haline gelen Suudi yatırımcılar, teknik direktörlük görevindeki Steve Bruce ile ilgili kararlarını verdiler.

Newcastle upon Tyne bölgesinin en yüksek tirajlı gazetelerinden olan The Chronicle’ın edindiği bilgilere göre Steve Bruce ile yolları ayırmaya karar veren Newcastle United, ayrılığı yakın zamanda resmileştirecek. Sözleşmesi feshedilecek 60 yaşındaki teknik direktöre 8 milyon sterlin tazminat ödenecek.

Sürece yakın kaynaklar, Newcastle United’ın oluşturduğu listede Lucien Favre, Steven Gerrard ve Brendan Rodgers’ın bulunduğunu aktardı. Listede yer alan isimlerden Gerrard ile Rodgers hali hazırda Rangers ve Leicester City’nin başında görev yapıyorken Aralık’ta Borussia Dortmund’dan ayrılan Lucien Favre, haziran ayında bir başka Premier Lig kulübü olan Crystal Palace’ın teklifini reddetmişti.

Bu üç isme ek olarak, en son Inter’i çalıştıran Antonio Conte’nin Newcastle United’ın teknik direktörlük pozisyonu ile ilgilendiği fakat İtalyan teknik adamın kulübün şartlarını araştırma sürecinde olduğu iddia edildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar