Finalissima’yı 6 milyon kişi izledi

Avrupa şampiyonu ile Güney Amerika şampiyonunu biraraya getiren Finalissima’da İtalya, Arjantin’e 3-0 kaybetmesine karşın 6 milyon kişiyi ekran karşısına topladı.

İki kıtanın şampiyonlarını üçüncü kez biraraya getiren karşılaşma ilk kez 1985’te oynanmış ve Fransa ile Uruguay’ın mücadelesinden Avrupa temsilcisi galip ayrılmıştı. 1993’teyse Arjantin ile Danimarka karşı karşıya gelmişti. Arjantin, Danirmarka’yı yenmeyi başarmış ve iki kıtanın mücadelesine beraberlik getirmişti.

Arjantin, dün akşam Wembley’de İtalya’yı farklı yenmesine ve Finalissima’yı ikinci kez kazanırken6 milyonu aşkın İtalyan televizyon başında karşılaşmayı izledi. Maçı 6 milyon 293 bin kişi izlerken, maç 33.5 share yakaladı. Karşılaşmanın ilk yarısını izleyen seyirci sayısı 6 milyon 496 bin olurken, 34.3 share elde edildi. İtalya’nın yenik duruma düşmesinin ardından ikinci yarıda izleyici sayısı 6 milyon 98 bine, share de 32,7’ye düştü.

Karşılaşmanın izlenirliği ve share’i Roberto Mancini dönemi ortalamasının altında kaldı. İtalya’nın Mancini ile çıktığı 49 maçta 7 milyon 900 bin seyirci, 34 de share ortalaması yakalanmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar