Favre Nice’e geri dönüyor

Nice, Paris Saint-Germain’in yeni teknik direktörü olması beklenen Christophe Galtier’in yerini eski teknik direktörlerinden Lucien Favre ile doldurmayı planlıyor.

64 yaşındaki deneyimli teknik adam 2016-18 yılları arasında Fransız ekibini çalıştırmasının ardından Borussia Dortmund’un başına geçmişti. L’Equipe, Dortmund’dan ayrıldığı 2020’den bu yana takım çalıştırmayan İsviçreli teknik direktör ile Nice yönetiminin sözleşme koşulları konusunda önemli bir ilerleme kaydettiğini ifade etti.

Nice’in Lucien Favre’yi resmi olarak açıklayabilmesi için Christophe Galtier’nin durumunun netleşmesi gerekiyor. Nice’in Futbol Direktörü Julien Fournier ile arası soğuk olan 55 yaşındaki teknik adam için PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi de açıklamada bulundu. Al-Khelaifi Le Parisien’e verdiği röportajda, Galtier için Nice ile görüştüklerini doğrularken, bunun bir sır olmadığını ve bir an önce anlaşmaya varmak istedikleri söyledi.

Nice taraftarlarının sevdiği isimlerden biri olan Lucien Favre, iki sezon boyunca oynattığı hücum futboluyla ligin en fazla dikkat çeken takımlarından birine imza atmıştı. Favre ile ilk sezonunda ligi üçüncü tamamlayan Nice, ertesi sezonsa İsviçreli teknik adamın Julien Fournier ile yaşadığı gerginliklerin ardından sekizinci sırada yer alarak hayal kırıklığı yaşamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar