En çok atan ile en çok yiyen karşı karşıya

Bu yılki Boxing Day fikstürü Premier Lig’deki rekorların yenilenmesine de vesile oluyor. Boxing Day fikstürünün son maçında Manchester United, küme düşmeme mücadelesi veren Newcastle United’a konuk olacak.

Premier Lig’deki son maçına 11 Aralık’ta çıkan Manchester United’ın Brentford ve Brighton karşılaşmaları Covid-19 vakaları nedeniyle ertelenmişti. Manchester United 16 gün sonra ilk Premier Lig karşılaşmasına Boxing Day’de en fazla gol atan takım olarak çıkıyor. Premier Lig tarihinde Boxing Day’de oynanan maçlarda 71 gol atan Kırmızı Şimşekler, bu istatistik kategorisinde açık farkla önde. Manchester United’dan sonra Boxing Day’de en fazla gol atan takım 51 kez fileleri havalandıran Tottenham.

Manchester United’ı ağırlayacak Newcastle United da rakibinin benzeri bir istatistikte lider durumda. Fakat bu istatistik, takımların yer almaktan hoşlanmayacağı bir kategoriye ait. Siyah beyazlılar Boxing Day’de filelerinde gördükleri 44 golle en fazla gol yiyen ekip. Newcastle United dışında Boxing Day maçlarında 40’ın üzerinde golü filelerinde gören takım bulunmuyor. Dün, Manchester City deplasmanında kalesinde 6 gol yiyen Leicester City 36 golle Newcastle United’ın ardından en fazla gol yiyen ikinci takım.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar