Digne ayrılıyor

Everton’da Lucas Digne’in ocak ayında takımdan ayrılmasına izin verilecek. Menajer Rafael Benitez, Dinamo Kiev’den 20 milyon sterlin karşılığında Vitaliy Mykolenko’nun kadroya katılmasının ardından Fransız futbolcuyu ocak ayında transfer bütçesi sağlamak için gözden çıkardı.

Fransız sol bek için küme düşmeme mücadelesi veren Newcastle United’ın adı geçiyor. Digne için 25 milyon sterlini gözden çıkan siyah beyazlılar Evertonlı futbolcuyu kadrolarına takımın küme düşmesi halinde serbest kalma bedeli olmayan bir sözleşme ile bağlamak niyetinde. Ocak ayı transfer dönemi için 50, gelecek yaz ise 200 milyon sterlini transfer için harcamayı planlayan Newcastle United, stabil bir kadro inşa etmek istiyor. Bu nedenle de Fransız futbolcunun küme düşülmesi halinde bile takımda kalmasını hedefliyorlar.

Rafael Benitez, transfer bütçesi oluşturmak için Cenk Tosun, Alex Iwobi ve Jean-Philippe Gbamin’in satılmasına onay vermiş durumda. Everton, bu üç futbolcunun satışından gelecek gelirin yanı sıra maaş bütçesinde de rahatlamayı amaçlıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar