Dembele ile Barcelona arasında ipler kopuyor

Barcelona ile sezon sonu sözleşmesi sona erecek Ousmane Dembele arasındaki görüşmelerde sıkıntı yaşanıyor.

Barcelona yöneticileriyle biraraya gelen Dembele’nin temsilcileri görüşmelerden Katalan kulübünün mali zorlukları gerekçe olarak göstermesinden rahatsız. Manchester City’den 55 milyon avroya Ferran Torres’i kadrosuna katan Barcelona, önümüzdeki yaz 75 milyon avroya serbest kalma maddesi bulunan Erling Haaland’ın transferi için de uğraşıyor.

İspanyol basınında çıkan haberler göre, Barcelona’da mutlu olan ve Xavi’nin projesinde yer almaktan memnun olan Fransız futbolcu buna karşın Premier Lig’den gelen tekliflerin ardından istediği ücretin verilmemesi halinde Barcelona’dan ayrılma kararı aldı. Premier Lig’den en az iki kulübün Ousmane Dembele ile ilgilendiği ifade ediliyor.

Katalan kulübü, Dembele’nin temsilcilerine futbolcunun istediği maaşı karşılamalarının mümkün olmadığını ifade etti. Barcelona’nın 55 milyon avroluk Torres transferi ve yazın kadrosuna katmak istediği isimler düşünüldüğünde Fransız futbolcuyla yolun sonuna geldiği yorumları yapılıyor.

Gelecek yaz sözleşmesi sona erecek Ousmane Dembele, 1 Ocak’tan itibaren transferi için diğer kulüplerle resmi olarak görüşebilecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar