Çin’de bir kulüp daha kepenk indirdi

Çin futbolunda yaşanan sıkıntılar bir kulübün daha kapanmasıyla sonuçlandı. Çin Süper Ligi’nde mücadele eden Chongqing Liangjiang Athletic, pandeminin borçlarını daha da büyütmesi nedeniyle faaliyetlerine son verdiğini açıkladı.

2018-19 sezonunda Jordi Cruyff’un teknik direktörlüğünü yaptığı Chongqing Liangjiang Athletic, geçen sezon 16 takımlı Çin Süper Ligi’ni 13. sırada tamamlamıştı. Kulübün yaptığı açıklamada, pandeminin ve futbol endüstrisinin gelişim modelinin etkisini ödenemez borçlarla bıraktığı belirtildi.

“Çin profesyonel futbol liginden çekilmeye ve ardından takımı dağıtmaya karar verdiğimiz için çok üzgünüz” açıklamasına yer verilirken, kulübün hissedarlık yapısındaki reform girişimlerinin başarısız olduğunu ve hesaplarının dondurulmasına ile kulüp çalışanlarının zor durumda kalmasına neden olduğu ifade edildi.

Çin basınında çıkan haberlere göre, Chongqing Liangjiang Athletic’in sahipleri son altı yılda kulübe 500 milyon dolar harcadı. Kulübün medya sorumlularından biri, sabit kıymeti veya parası yok gibi görünen Chongqing Liangjiang Athletic’in sadece birkaç satılabilir araç ve ekipmanı kaldığını söyledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar