Chievo Verona artık yok!

İtalya’nın köklü kulüplerinden Chievo Verona’nın hikayesi son buldu.

Chievo Verona, Temmuz ayında finansal olarak sağlıklı bir konumda olmaması ve borçlarını ödeyebilecek durumda olmamasından dolayı mali polis tarafından Serie B’den amatör kümeye düşürülmüştü. Bu gelişmenin ardından finansal olarak ayağa kalkabilmek için alıcı bekleyen Chievo Verona’ya yatırımcılar ilgi göstermezken kulübün amatör kümeye kaydolamadı.

Takımın eski kaptanı Sergio Pellisier, Instagram’da yaptığı paylaşımda; “Bugün maalesef bana çok şey katan kulübün hikayesi sona ermek zorunda. Hayatımın en üzücü günlerinden biri. Bu şehrin ve futbolun mirasını korumaya hazır birçok insanın var olduğunu zannediyordum fakat durum bu değilmiş. Bütün gücümle bu harika hikâyeyi devam ettirmek için umutluydum ama olmadı. Buna dair hiç pişmanlığım yok ama hayalimi gerçekleştirebilmek için yanımda olan ve sonuna kadar bana şans vermeye çalışan birkaç insanı keşfettim. Tek pişmanlığım sadece çok az zamanımın olması ve sponsorlar bulmak için çok karmaşık bir döneme denk gelmem. Hoşça kal sevgili Chievo, benim için her zaman hayatımın en önemli takımı olacaksın” sözlerini kullandı.

Chievo Verona, 2019-20 sezonunda yer aldığı Serie A’ya yükselme play-offlarının yarı finalinde Spezia’ya elenmesinin ardından geçen sezon katılmayı başardığı play-offların birinci turunda Venezia’ya uzatmalarda 3-2 mağlup olmuştu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar