Chelsea’de yapmak dökümü

Geçtiğimiz haftalarda ABD’li iş insanı Todd Boehly’nin başında olduğu konsorsiyum tarafından satın alınan Chelsea’de 20 yıla yakındır Başkan olarak görev yapan Bruce Buck’ın görevinden ayrılacağı açıklandı.

Roman Abramovich’in 2003 yılında Londra kulübünü satın almasının ardından Başkanlık görevini üstlenen 76 yaşındaki ABD’li yönetici, Chelsea’nin yükselişindeki önemli figürlerden biri olarak gösteriliyordu.

The Telegraph gazetesinin haberine göre, Buck’ın ayrılmasının ardından son 10 yılda kulüpteki en önemli isimlerden biri olan ve transferlerde etkili figürlerin başında gelen Marina Granovskaia, Buck’tan sonra kulüpten ayrılan bir sonraki önemli isim olacak.

2013’te Chelsea yönetim kuruluna katılan Marina Granovskaia, oyuncu sözleşmeleri ve transferler konusunda kulüpteki en yetkili kişi konumunda. Rus asıllı Kanadalı direktör, geçen sene “Avrupa Futbolunun En İyi Kulüp Direktörü” ödülünün sahibi olmuştu.

Transfer dönemi içerisinde ayrılması beklenen Granovskaia’nın yerine İngiliz kulübünün yeni bir futbol direktörü atayacağını öngören Telegraph, Chelsea’nin yeni sahibi Todd Boehly’nin Thomas Tuchel’in Granovskaia’nın görevinin büyük kısmını üstlenmek için adım atmaya zorlanacağını da söyledi.

Granoskaia tarafından Chelsea’nin teknik ve performans danışmanı olarak atanan Petr Cech hakkında da soru işaretleri bulunuyor. Buna karşın, kulübün ABD’li yeni sahibi, Cech’in görevine devam etmesi istedi. Cech ise Chelsea’de kalıp kalmayacağına karar verecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar