Çanlar Koeman için çalıyor!

Barcelona’da geçen sezonun başında teknik direktörlük görevine getirilen Ronald Koeman için çanlar çalmaya başladı.

Hollandalı teknik adam, ligde geride kalan üç haftanın ardından iyi bir başlangıç yapıp yedi puan toplamasına karşın gerek oyuncularla iletişimi gerek oyun planı yönünden birçok eleştirinin hedefi durumunda.

AS gazetesinde yer alan habere göre, Şampiyonlar Ligi’nde Salı günü evinde ağırladığı Bayern Münih’e son 25 dakikalık dilim hariç olumlu sinyaller vermeyen Koeman’ın oyun planı soyunma odasında çokça eleştiri aldı.

Oyuncuların büyük bölümü, sahada uygulanmaya çalışılan planın evinde oynayan bir Barcelona’ya göre fazla defansif buldu. Gazetenin kaynaklarından aldığı bilgilere göre, yönetim kanadı maçtan sonra teknik direktör Koeman ile görüşerek bu tarz bir mantalitenin ancak “küçük takımlar” tarafından benimsenebileceğini söyledi.

İspanya’da yayın yapan TV3 kanalı ise Koeman’ın derhal görevden alınmasına dair yönetim içinde görüş ayrılıkları bulunduğunu iddia ederken bu görüş ayrılıklarının en önemli sebebinin Hollandalı teknik direktöre ödenecek 12 milyon Euro değerindeki tazminat maddesi olduğunu aktardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar