Bielsa Griezmann’ı istiyor

Geçen sezon ortasında Leeds United’daki görevine son verilen Marcelo Bielsa’nın adı Athletic Bilbao teknik direktörlüğü için geçiyor. Arjantinli teknik adamın Bask kulübüyle anlaşması durumunda Antoine Griezmann’ı kadrosuna katmak istediği iddia ediliyor.

Bask kulübünün seçimlerdeki başkan adaylarından biri Inaki Arechabaleta, seçildiği takdirde vaatleri arasında tecrübeli teknik adamın takımın başına geçmesi bulunuyor. AS’ın haberine göreyse Bielsa’nın 2011-13 yılları arasında çalıştırdığı Bilbao’da göreve başlaması durumunda hayranı olduğu futbolcular arasında bulunan Griezmann ile çalışmak istiyor.

24 Haziran’daki seçimlerde üç başkan adayından biri olan Arechabaleta’nın anlaşmalar yaptığı, seçimi kazanması bu isimleri kadroya katılacağı belirtiliyor. Yerel gazetelerde başkan adayının, Osasunalı Jon Moncaloya ile Valencialı Hugo Guillamon anlaşıldığı iddia ediliyor.

Bask kökenli olan ve köklerine bağlığı ile bilinen Antoine Griezmann, profesyonel kariyerine bir başka Bask kulübü Real Sociedad’da başlamıştı. Fransız futbolcunun geçen sezon kiralık olarak formasını giydiği Atletico Madrid’in Başkanı Enrique Cerezo, geçen ay Griezmann’ın iki sezonda da yüzde 50’den fazla forma giymesi halinde 40 milyon avroluk zorunlu opsiyonu olduğuna dikkat çekmişti. Buna karşın 31 yaşındaki oyuncunun geçen sezonki performansı, bu sezon başkent ekibinde forma giyip giymeyeceğine dair soru işaretlerine neden oluyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar