“Benim şarkımı söylememeliler”

2005 ile 2012 yılları arasında Manchester United forması terleten ve efsane dönemlerin en önemli parçalarından biri olan Park Ji-sung, kulübün resmi podcast yayınına konuk oldu.

Koreli oyuncu yayında Manu taraftarlarının Ağustos ayından oynanan Wolverhampton maçında taraftarların kendisine dair hazırladığı tezahüratı bir daha söylememeleri gerektiğini belirtti. Park, “Benim şarkımı söylememeliler” dedi ve ekledi: “Taraftarlarımızın kötü niyetli olmadığını biliyorum ancak o Wolves maçında rakibimizin forveti Hwang Hee-chan’dı ve o Asya’dan geliyor. Taraftarlarımızın şarkısında Kore kültürüne dair ögeler vardı ve bazı ögeler yanlış anlaşılmaya açıktı. Mesela köpek yeme. Kültürümüz eskiye göre çok değişti ve Koreli insanları sadece köpek yeme ile tanımlamak artık bir ırkçılık sorunu.”

“Taraftarlarımızın bu şarkısından, övgüsünden dolayı tabii ki onur duyuyorum ancak taraftarlarımızı kültürüm hakkında bilgilendirmek ve yanlış anlaşılmamaları için onları uyarmak istiyorum.”

Sir Alex Ferguson dönemi Manu’sunda orta saha olarak oynayan Park, 2014’te emekli olmadan önce 19 defa şampiyonluk kazandı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar