Barcelona limit düşürüyor!

Barcelona’da sezon öncesi hazırlıklarına üç gün kala kadrodaki oyuncuların maaşlarıyla ilgili sıkıntılar devam ediyor.

Bilindiği gibi ligde uygulanan maaş limiti sınırları yüzünden takımlar oyuncularının lisanslarını çıkarabilmeleri için maaşlar lig tarafından belirlenen sınırlara çekilmek zorunda. Şu anda oyuncularına yılda toplam 347 milyon Euro maaş ödeyen Barcelona, bu rakamı 160 milyon euroya indiremezse transferlerini duyurduğu Agüero, Memphis, Emerson ve Eric Garcia’ya lisans çıkaramama tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

Başkan Joan Laporta, takımın tecrübeli oyuncuları olan Jordi Alba, Sergio Busquets ve Gerard Pique ile yaptığı maaş indirimi görüşmelerinden olumlu sonuç almasına karşın Miralem Pjanic, Samuel Umtiti ve Sergi Roberto’nun bu talebi kabul etmediği belirtildi. Barcelona, şu ana kadar Todibo’nun Nice’e satışından bonuslar hariç olmak üzere 8,5 milyon Euro, Konrad de la Fuente’nin Marsilya’ya satışından yaklaşık 3 ile 4 milyon Euro arası gelir elde etti. Leeds’e transferi kesinleşen Junior Firpo’dan 15 milyon Euro gelecek.

Öte yandan La Sexta radyosuna konuşan Laporta, Lionel Messi ile yapılan kontrat görüşmelerinin yolunda gittiğini belirtti. AS’ta yer alan haberde Barcelona yönetiminin maaş indirimi yapmadığı sürece Antoine Griezmann’ın ayrılığına sıcak baktığı iddia edildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar