Barcelona, Haaland’a uzak

Gelecek yaz dünya futbolunun transferdeki en önemli ismi olması beklenen Erling Haaland konusunda Barcelona mesafeli. 2022 yazında 75 milyon avroya serbest kalma maddesi bulunan Borussia Dortmundlu futbolcu için Manchester City, Real Madrid ve Paris Saint-Germain’in girişimde bulunması bekleniyor.

Barcelona Başkan Yardımcısı Rafael Yuste, Katalan kulübünün Haaland’ı transfer etme şansının az olduğunu belirtti. Mundo Deportivo’ya röportaj veren Yuste, Barcelona’nın içinde bulunduğu finansal zorlukların kulübün 2022’deki hareketlerini kısıtlayacağını ifade etti.

Yuste, “Şimdi ile 2022 arasında durumun ne olduğunu ve imzalar için neye güvenebileceğimizi göreceğiz” derken, “Önce harabe halinde bulunan bir evin temellerini atmanız gerekiyor. O yüzden önce onu güçlendirmeye odaklanalım. En iyisine sahip olmak istediğimiz gerçeğini gözden kaçırmıyoruz ve Haaland dünyanın en iyilerinden biri. Durumun feci olduğunu yinelemeliyim. Önceki yönetim oyuncuları ödeyip ödeyemeyeceğini bilmeden satın aldı. Tek yaptıkları, şu anda yönetmekte olduğumuz maaş fazlalığı yaratmak ve kulübün borcunu artırmaktı” cümleleriyle Katalan kulübü için işleri yoluna koymanın kısa vadede zor olacağını söyledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar