Barca’dan kombinelere zam

Gelecek sezon Spotify Camp Nou’daki yenileme çalışmaları nedeniyle iç saha maçlarını Lluís Companys Olimpiyat Stadyumu’nda oynayacak olan Barcelona, 2023-2024 sezonluk bilet fiyatlarına yüzde 40 oranında zam yapacak.

Spotify Camp Nou’un yarı kapasitesine sahip olan Lluís Companys Olimpiyat Stadyumu’nun tribünlerinde 49 bin 472 koltuk bulunuyor. Barcelona, mevcut Spotify Camp Nou sezonluk bilet sahipleri için 27 bin 385 koltuk ayırdı. Bu sezon Spotify Camp Nou’daki maçlar için 83 bin 500 adet sezonluk bilet satılmıştı. Katalan kulübü, Montjuïc’teki Lluís Companys Olimpiyat Stadyumu’na taşınırken kombine bilet fiyatlarını yüzden 40’a varan oranlarda arttıracağını duyurusunu Başkan Yardımcısı Elena Fort aracılığıyla yaptı.

Kombine biletlerin fiyatı, iki kale arkasında yer alan koltuklar ve tribüne karşılık gelen koltuklar için 723 avro ile 1738 avro arasında değişiyor. Diğer tribünler için sezonluk bilet fiyatları 1002 avro, köşeler içinse 905 avro olarak belirlendi. Başkan yardımcısı Fort, tüm üyelerin sezonluk bilet sahibi statülerini kaybedeceğine de dikkati çekti.

Barcelona’nın gelecek sezon maçlarını Lluís Companys Olimpiyat Stadyumu’nda oynaması nedeniyle 55 milyon avroluk gelir kaybı yaşayacağı tahmin ediliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar