“Barça ile şanslarımız eşit”

İspanyol radyosu Cadena SER’deki “El Larguero” programına katılan PSG’nin deneyimli orta sahası Ander Herrera, Şampiyonlar Ligi’ndeki Barcelona eşleşmesi, Neymar-Mbappe ikilisi ve Messi-PSG iddiaları üzerine konuştu.

Herrera, “Barcelona karşısında favori olduğumuzu düşünmüyorum. Onlar Messi’ye sahip, bu yüzden şanslar 50-50” derken sözlerine Neymar ve Mbappe ikilisiyle devam etti: “Geçtiğimiz yılın Eylül ayından bu yana olası bütün kupaları kazanmak isteyen bir Neymar’ın varlığını ve onun bu yöndeki isteğini fark ettim. Onun açıkça projenin bayrağını ele aldığını düşünüyorum. Kendisi bir lider olarak doğmuş. Kylian önümüzdeki 10 yılın en iyi oyuncularından biri haline gelecek, onun söylediği sözlerin bütün başlıklarına katılıyorum. Onu bir projenin lideri yapmak için zorlamanıza gerek yok…”

Kontratları 2022 yılında son bulacak Mbappe ve Neymar’ın isimlerinin Real Madrid ve Barcelona’nın da yer aldığı dünyanın en iyi kulüpleriyle anılmasını Herrera “anlaşılabilir” bulurken “Onların herkesin dilinde olması mantıklı, her sezonun bunun olmasını normal karşılıyorum ama onlar şu an PSG’ye odaklılar” ifadelerini kullandı.

Son olarak Messi’nin PSG’ye gelme ihtimali hakkında yorum yapan oyuncu “Finansal fair play, Mbappe-Neymar-Messi üçlüsünün aynı takımda buluşma ihtimalini bana göre imkansız kılıyor. Eğer City’de sportif direktör olsaydım oradaki oyuncuların karakteristiğinden dolayı Mbappe ile Messi arasından Messi’yi seçerdim, ancak Real Madrid’de görev yapıyor olsaydım bu isim Kylian olurdu. Ayrıca geçen yıl Barcelona’daki herkesin Neymar hakkında konuşması bizi mutlu etmiyordu. O yüzden şu an Barcelona futbolcusu olan birisi hakkında fazla konuşmayı uygun bulmuyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar