Ballon d’or yine yeniden Messi’nin…

Bu seneki Ballon d’or ödülünün sahibi Lionel Messi oldu. Arjantinli futbolcu, son on yılda dördüncü kez toplamda ise yedinci kez ödülü kazandı. Bayern Münihli Robert Lewandowski ikinci, Chelseali Jorginho ise üçüncü sırada yer aldı.

2018’den bu yana kadınlarda da verilen ödülü bu sene Barcelonalı Alexia Putellas kazandı. Barcelona ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sevinci yaşayan Putellas’ın ardından takım arkadaşı Jennifer Hermoso ikinci, Chelseali Sam Kerr ise üçüncülüğü elde etti.

Erkeklerde 2019’da da bu ödülü kazanan Lionel Messi, “İki yıl önce son yıllarıma geldiğimi sanıyordum ama işte yine buradayım” açıklamasını yaparken Arjantinli futbolcunun milli takım ile Copa America’yı kazanmasının bu seneki ödülün sahibi olmasında en büyük belirleyici olduğu düşünülüyor. Messi, 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 ve 2019’da da Ballon d’or’un sahibi olmuştu.

Ödül töreninde bulunmayan Cristiano Ronaldo sıralamada altıncı sırada yer aldı. Gianluigi Donnarumma yılın kalecisi, Robert Lewandowski yılın forveti, Pedri yılın en iyi genç oyuncusu, Chelsea de yılın takımı seçildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar