Arsenal çıkış arıyor

Dün oynanan Manchester City karşılaşmasında aldığı 5-0’lık yenilgi ile lige 67 yıl içindeki en kötü başlangıcını yapan Arsenal’de Mikel Arteta ve oyuncular, takımı kötü gidişattan kurtarmanın yollarını arıyorlar.

Maçın ardından teknik direktör Mikel Arteta, takımın endişe verici gidişatının en baştaki sorumlusu olarak kendisini göstermesine karşın kaptan Pierre-Emerick Aubameyang, kendilerine de önemli görev düştüğünü hatırlattı.

Yine de Arteta, kötü başlangıca rağmen lig performansını değiştirebileceğine dair son derece kararlı: “Ben her zaman suçu üstlenen tek kişi olacağımı ve kendimi daha çok eleştiren taraf olacağımı söylemiştim. Yenildiğimiz zaman, kendimi sorguluyorum. Etrafımda doğru insanlar olması gerek, geliştirmeye ya da değiştirmeye çalışmalıyız ve farklı bir şey yapmamız gerekiyorsa elbette bunu da yapacağız. Üç maçın hepsini kaybetmek işleri kolaylaştırmıyor. Her birimiz adına aynaya bakmanın ve dinamikleri hemen değiştirmeye çalışmanın zamanı geldi çünkü iyi sonuçlar almamız lazım.”

Kaptan Pierre-Emerick Aubameyang ise “Kendi aramızda konuşmamız gerek, bunun önemli olduğunu düşünüyorum çünkü biz Arsenal’iz. Gurura ve gerçeği söylemeye ihtiyacımız var, dürüst olup seviyemizi yükseltmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar