Arjantin’de Panini kaosu

Arjantin’de sınırlı sayıda piyasaya sürülen ve tükenen Panini Dünya Kupası çıkartma albümleri nedeniyle yerel üreticiler ile mağaza sahipleri arasındaki tartışmalara hükümet de katıldı.

Güney Amerika ülkesinde çıkartma albümü meraklıları Dünya Kupası koleksiyonu çıkartmalarını bulmakta zorluk çekiyor. Arjantin Ticaret Bakanlığı, dün çıkartmalarının üreticisi İtalyan Panini şirketinin Güney Amerika ülkesindeki hakların sahibi olan New Rita şirketi ve dükkan sahipleri birliği üyeleriyle toplantı yaptı. Bakanlığın sorumlu departmanı sosyal medya hesabından çözüm bulabilmek için diyalog başlattıklarını ve hukuk ile teknik çalışanların işbirliği için çalıştığını duyurdu.

Mağaza sahipleri, çıkartmaların sayılarının az olmasından yerel distribütörü sorumlu tutuyor. Ayrıca içerisinde beş çıkartma bulunan her paketin resmi fiyatı olan 150 pesoya yerel distribütör tarafından saygı gösterilmediğinden şikayet ediyorlar.

Panini’nin Dünya Kupası albüm ve çıkartmaları Arjantin’de 24 Ağustos’ta satışa çıktı. Fakat hem albüm hem de çıkartmalar kısa sürede tükendi. Bu, şirketin pazarlama stratejine bağlandı. New Rita şirketiyse bu iddiaları reddetti ve söz konusu kıtlığı hızla sona erdirmeye söz verdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar