Analiz | Burnley – Manchester City

Premier Lig’de oynadığı son 5 maçta gol yemeyen bir Manchester City ile karşı karşıyayız. Bir Guardiola takımını gol yememek üzerinden konumlandırmak da oldukça şaşırtıcı bir durum. Defans bölgesine harcanan yaklaşık 600 milyon euro’dan sonra Guardiola, ideal defans departmanını oluşturmuş gibi gözüküyor. Aralarında sebep-sonuç ilişkisi var mıdır bilinmez ama bu sefer de hücumda ve özellikle santrafor bölgesinde etkinlik sıkıntıları yaşadıklarını söylemek mümkün. Topa sahip olma oyununda kusursuza yakın bir performans gösteren Manchester ekibi gol pozisyonu yakalama konusunda aynı başarıyı gösteremiyor.

Burnley tarafında ise dalgalı performans devam ediyor, hedeflerinin ligde kalmak olduğunu düşündüğümüzde biraz daha istikrarlı ve dirençli olmaları bu hedefe ulaşmalarını sağlayacaktır ancak bu maçta Liverpool deplasmanında aldıkları galibiyeti tekrarlamaları kolay gözükmüyor.

Manchester City kazanır bahsinin oranı 1.10, ilk yarıyı kazanmasının oranı da 1.42, oran-risk değerlendirmesinde benim içime sinen tercih 1.45 oranıyla KG YOK oldu. City’nin bu maçta da gol yemesini beklemiyorum.
KG YOK

Analiz: Serkan Ağbaba

Önceki İçerikUnited istatistiğe doydu
Sonraki İçerikBuffon tarih yazıyor

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar