90 dakika oynamadan başarı getirdi!

Lionel Messi’nin PSG’ye transferi, Arjantinli yıldızın gelişinden bu yana ilk 11 çıkmamasına rağmen kulübe finansal anlamda şimdiden büyük başarı kazandırdı.

L’Equipe gazetesinde yer bulan habere göre, Messi’ye ait replika formalar, dört sene önce takıma katılan Neymar’ın geldiği döneme göre %50 daha fazla satış rakamına ulaştı. Genel forma satışları ise geçen sezona kıyasla %30 ile %40 arasında artış gösterdi. Düzenli yenilenen stoklara rağmen Messi formalarına ulaşmak imkansızlaşınca üçüncü bir forma seti daha kulüp tarafından piyasaya sürüldü.

Messi’nin gelişi, ayrıca Paris Saint-Germain’e iki büyük yeni sponsorla sözleşme yapma fırsatı sundu. İlk olarak dünyaca ünlü kripto para platformu Crypto.com ile üç yıl için 30 milyon Euro değerinde sözleşme imzalayan PSG, Messi’nin maaşının küçük bir kısmını buradaki kripto paralar ile ödeyecek. PSG diğer yandan, giyim sponsorluğu için partnerliğini 2014 yılından beri sürdürdüğü Hugo Boss yerine Christian Dior ile iki yıl için anlaşma sağladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar