3 Mart Çarşamba | Serie A’da günün tahminleri

Sassuolo-Napoli
Günün en zevkli geçmesi beklenen karşılaşmalarından biri, Sassuolo-Napoli maçı. Sassuolo, sezonun başında göstermiş olduğu harika performanstan uzak olsa da, oynadıkları futbolla zaman zaman kendilerine hayran bırakmaya devam ediyorlar. Kolay gol pozisyonuna girmekle beraber, savunma performansı da istikrarsız bir takım. Napoli’deki sıkıntılar sürüyor. Bu maçta da yine önemli eksikler var. Koulibaly, Osimhen ve Petagna gibi kritik isimlerin yokluğunda, Napoli son haftalarda rotasyon konusunda da çok sıkıntı yaşadı. Bu maçı, sonuç olarak Sassuolo’ya daha yakın bulmakla beraber, gollü geçeceğini de tahmin ediyorum. Napoli’nin önümüzdeki sezon teknik direktör adaylarından biri olan Sassuolo’nun hocası De Zerbi, bu maçta iyi bir sınav vermek zorunda.
MAÇ SONUCU 1 & 1.5 ÜST: 3.40

Cagliari-Bologna
Cagliari, 15 haftalık süren galibiyet hasretine geçtiğimiz hafta Crotone maçıyla beraber son verdi. Küme düşme potasında direkt rakibine karşı aldığı bu galibiyet çok önemliydi. Takımın acilen özgüvene ve seri galibiyetlere ihtiyacı var. Yeni hoca Leonardo Semplici, orta sıra ve alt sıralardaki takımlara karşı da iyi bir savunma performansı vermek zorunda çünkü Cagliari şu ana kadar sezon genelinde kötü bir savunma performansı çizdi. Bologna güvenli bölgede. Ne daha yukarısı çok mümkün olur, ne de ateş hattı. Etkili bir hücum hattına sahipler. 3 puana Cagliari’nin daha çok ihtiyacı da olsa, Bologna’nın gol bulabileceğini düşünüyorum.
KG VAR: 1.48

Atalanta-Crotone
Atalanta, Şampiyonlar Ligi ve ligi aynı anda götürme uğraşında. Bu sene hedef yine ilk 4’e kalıp, gelecek sezon Devler Ligi’nde boy göstermek. Oyun anlamında geçtiğimiz sezondaki dominantlıktan uzak da olsalar, hala daha ilk 4 potası için en ciddi adaylardan biriler. Crotone, her anlamda açık ara ligin en kötü takımı. Cagliari’ye karşı alınan mağlubiyetle beraber, şimdiden Serie B’ye düşecek ilk takım belli oldu gibi. Gollü bir Atalanta galibiyeti bekliyorum.
MS 1 & 2.5 ÜST: 1.35

Analiz: BEDİRHAN KANŞİRAY

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar