2026’nın ev sahibi 16 şehri belirlendi

2026 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak 16 şehir açıklandı. Turnuvanın düzenleneceği üç ülkeden Amerika Birleşik Devletleri 11, Meksika üç, Kanada da iki şehirle organizasyonda yer alacak.

Hafta başında Kanada’nın, Toronto (BMO Field) ve Vancouver (BC Place) şehirleriyle 48 ülkenin katılacağı organizasyona ev sahipliği yapacağı haberleri çıkmıştı. Beklentiler doğrultusunda her iki şehir de Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak 16 şehir arasında yer alırken, Edmonton ise organizasyonun dışında kaldı. Bir diğer ev sahibi ülke Meksika ise, Guadalajara (Akron Stadyumu), Monterrey (BBVA Bancomer Stadyumu) ve Mexico City (Azteca Stadyumu) şehirleriyle 40 yıl sonra bir kere daha Dünya Kupası’nın maçlarına ev sahipliği yapacak.

Turnuvanın ana ev sahibi konumundaki Amerika Birleşik Devletleri ise 2026 Dünya Kupası’na 11 şehir ile katılacak. New York/New Jersey (MetLife Stadyumu), Los Angeles (SoFi Stadyumu), Dallas (AT&T Stadyumu), San Francisco (Levi’s Stadyumu), Miami (Hard Rock Stadyumu), Atlanta (Mercedes-Benz Stadyumu), Seattle (Lumen Field), Houston (NRG Stadyumu), Philadelphia (Lincoln Financial Field), Kansas City, Missouri (Arrowhead Stadyumu) ve Boston (Gillette Stadyumu) turnuvaya ev sahipliği yapacak şehirler ve stadyumlar.

2026 FIFA Dünya Kupası’nda oynanacak 80 maçtan 60’ına ABD, 10’ar tanesineyse Kanada ile Meksika ev sahipliği yapacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar