Jadon Sancho neden yok?

Jadon Sancho, 2021 yaz transfer döneminin en gözde isimlerinden biri. Borussa Dortmund’un genç yıldızı için Manchester United yeni durak olacak gibi gözükürken Sancho’nun ülkesinin milli takımında yer almaması dikkatleri çekmişti.

İngiliz oyuncunun bu durumuna dair takımın teknik direktörü Gareth Southgahte, the Sunday’e şunları söyledi: “Elimizde çok fazla orta saha oyuncu opsiyonu vardı. Ve bu opsiyonların bir çoğu genç oyunculardan oluşuyordu. Bu tarz sert, agresif ve kısa dönemli turnuvalarda tecrübeli oyunculara sahip olmanız önemlidir ve bu nedenle teknik ekibimle birlikte uzun bir düşünme sürecinden geçmemiz gerekiyordu. Sancho dahil kadroya almadığımız birçok genç oyuncunun bireysel olarak sahip oldukları yetenekleri elbette seviyoruz, beğeniyoruz ancak bu turnuva için beklentilerimizi gerçekçi tutmamız gerekiyordu.”

D Grubu’nda Çekya, Hırvatistan ve İskoçya ile beraber yer alan İngiltere; gruptaki ilk maçında Hırvatistan’ı Raheem Sterling’in golüyle geçerken ikinci maçta İskoçya ile berabere kalmıştı. Liderliği dört puanla Çekya ile paylaşan İngiltere, salı akşamı 22:00’de liderlik için Çekler karşısında sahada yer alacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar