Dembele ve Griezmann vakası!

Fransa milli takım oyuncuları Antoine Griezmann ve Ousmane Dembele’nin adı ırkçılıkla anılıyor.

Dün itibariyle Twitter’da yayınlanan bir videoda iki oyuncunun otel odasında yaşadıkları teknik bir problemi çözmek için gelen Asyalı görevlilerin dış görünüşüyle dalga geçtikleri görülüyor. Videonun ilk başta Avrupa Şampiyonası’nda çekildiği iddia edilse de Griezmann’ın saç kesimi olayın Barcelona’nın 2019 yılındaki sezon öncesi Japonya’da gerçekleştirdiği kampa işaret eder vaziyette. Videoda Ousmane Dembele’nin sadece sesi yer alırken Griezmann’ın yüzü açıkça görülebiliyor. Olayın ortaya çıkışının ardından Fransız basınında yer almaması dikkat çekti.

İki oyuncunun arasında geçen diyalogda, Dembele’nin Griezmann’a “Bu çirkin yüzlü adamlar sadece sen PES oynayabilesin diye uğraşıyor, bundan utanmıyor musun?” ifadesinin yanı sıra, Dembele’nin kendi aralarında konuşan görevlilere “Bu nasıl çağdışı bir dil böyle? Bir ülke olarak gelişmeniz gerekiyor, değil mi?” sözleri de videoya yansımış vaziyette.

Griezmann’ın başı ırkçılık ile ilk kez belaya girmiyor. Griezmann, 2017’de Instagram hesabından yayınladığı fotoğrafta kendisini siyaha boyayıp eski NBA formalarından birisiyle poz vermiş haldeydi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar