Tokyo 2020 iptal mi ediliyor?

The Times gazetesinin iddiasına göre, Japon hükümeti gayri resmi olarak yaptığı bir toplantıda Tokyo Olimpiyatlarının iptal edilmesi gerektiği kararına vardı.

Hükümet, yaz olimpiyat oyunlarının yapılması elverişli bir sonraki sene olan 2032’de ev sahipliği yapmak için odaklanmak istiyor. İktidar koalisyonun üst düzey bir üyesine göre, halihazırda bir sene ertelenen Tokyo 2020’nin mahvolduğu konusunda fikir birliğine varıldı. Japon hükümeti, bu kararı kamuoyu nasıl açıklayacağını tartışıyor. Yapılan kamuoyu yoklamaları, Tokyo halkının yüzde 80’nin Tokyo 2020’nin yapılmasına karşı olduğunu gösterse de hem Uluslararası Olimpiyat Komitesi hem de Japon hükümeti Oyunların devam edebileceği konusunda ısrar ediyor.

Başbakan Yoshihide Suga bu hafta parlamentoda yaptığı konuşmada, “Enfeksiyonla mücadele önlemlerini alacağız ve tüm dünyada umut ve cesaret getirebilecek Oyunları başarmaya yönelik hazırlık ve kararlılıkla ilerleyeceğiz” şeklinde konuşmuştu. The Times’ın haberinin doğru olup olmadığını önümüzdeki günlerdeki gelişmeler gösterecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar