Ragbiye pandemi darbesi

Pandemi spor organizasyonlarının takvimini etkilemeye devam ediyor. Covid-19’dan nasibini alan son spor dalı ragbi oldu. “World Rugby”’nin tavsiyesiyle bu yıl 18 Eylül-16 Ekim tarihleri arasında Yeni Zelanda’da yapılması planlanan Kadınlar Dünya Ragbi Kupası, gelecek seneye ertelenecek. Rugby Dünya Kupası yönetim kurulunun, 8-9 Mart tarihlerinde yapacağı toplantıda tavsiyeyi değerlendirdikten sonra nihai kararın açıklanması bekleniyor.
Yeni Zelanda Ragbi Federasyonu, Yeni Zelanda Hükümeti ve katılımcı sendikaların da bulunduğu ortaklarla yapılan görüşmede, Covid-19 ile ilgili belirsizlikler ve turnuvanın büyüklüğü dikkate alınarak söz konusu koşullarda organizasyonu gerçekleştirmenin mümkün olduğu fikrine varıldı.
1991’den bu yana dört yılda bir düzenlenen Kadınlar Ragbi Dünya Kupası’nda en başarılı ülke Yeni Zelanda. Bu seneki turnuvanın ertelenmesiyle, 2022’de organizasyona ev sahipliği yapacak olan Yeni Zelanda, son altı turnuvadan beşinde şampiyon oldu. Sekiz defa düzenlenen Kadınlar Ragbi Dünya Kupası’nda İngiltere’nin iki, ABD’nin de bir şampiyonluğu bulunuyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar