Naomi Osaka çok popüler!

Japon tenis yıldızı Naomi Osaka, İsviçre saat endüstrisinin devi olan Tag Heuer’le sponsorluk anlaşmasına vardı.

23 yaşındaki yıldız bu anlaşmayla birlikte Ocak ayında ikinci kez sponsor elde etmiş oldu.

Üç kez Grand Slam şampiyonluğu yaşayan Osaka, 12 Ocak’ta Louis Vuitton’la yaptığı anlaşmada “yedi haneli” bir kontrata imza atmıştı. Louis Vuitton’la anlaştıktan sonra, “Tenis dışında zamanımı en fazla harcadığım şey moda. Ve Louis Vuitton gibi dünyanın en iyi moda şirketinde yer almak bir onur.” diyen Osaka Tag Heuer’le yaptığı anlaşmanın ardından, “Tag Heuer’in marka elçisi olacağım için heyecanlıyım.” dedi.

Osaka dışında kadınlar tenisinin bir diğer önemli raketi Petra Kvitova ve golf sporcusu Tommy Fleetwood, markanın spor elçileri arasında yer alıyorlar.

Osaka, 2020’deki “Black Lives Matter” hareketinin en aktif isimlerinden biriydi. Amerika Açk’ı kazanmasının da ötesinde Osaka, Japonya’da doğması, Haitili babaya sahip olması ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ikâmet etmesiyle Black Lives Matter hareketlerinde adeta bir dünya elçisi olarak kabul gördü.

Tüm bu kargaşada Osaka; Nike, Mastercard, Nissin ve daha birçok markayla sponsorluk anlaşması yapmış ve yılı net 34 milyon dolar gelirle kapatarak Forbes’un en çok kazananlar listesinde, Serena Williams’ı tahttan indirerek yılın en fazla para kazanan kadın sporcusu olmuştu.

Önceki İçerikDortmund’un seyircisiz oynama sorunsalı
Sonraki İçerikBenfica’da 17 vaka!